Kars Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Negmar Narlı Feribot halka arz için SPK’ya başvurdu

Negmar Narlı Feribot halka arz için SPK’ya başvurdu

SoleKinG SoleKinG -
11 0

Narlı Feribot Genel Müdürü Kemal Gündüz, “Narlı Feribot olarak Kayıtlı Sermaye Sistemine geçiş yaptık ve halka arz için SPK’ya müracaatta bulunduk. Halka arzla bir arada yatırımcılarımızdan da alacağımız güçle sürdürülebilir bir büyüme hedefliyoruz” dedi.

Eskihisar – Tavşanlı ortasında, çağdaş iskeleleri, son teknoloji feribotları, 130’un üzerinde uzman çalışan takımı ile 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren Narlı Feribot, izahname onayı için SPK’ya müracaat yaptı.

Halka arza ait konuşan Narlı Feribot Genel Müdürü Kemal Gündüz, “Kurumsal kimliğimizi güçlendirmek, marka bilinirliliğimizi pekiştirmek, şeffaflık ve sürdürülebilirlik unsurlarını daha güçlü formda uygulamak için halka arz müracaatımızı gerçekleştirdik. Halka arzla birlikte yatırımcılarımızdan da alacağımız güçle sürdürülebilir bir büyüme hedefliyoruz” dedi.

Gündüz, “Negmar Narlı Feribot olarak halka arzdan elde edeceğimiz gelir ile Türkiye’de ve yurt dışında potansiyeli yüksek yeni sınırlar için fizibilite çalışmalarını sürdürmeyi ve sınırların faaliyete başlaması için gerekli yatırımları gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bilhassa Batı Afrika’da Gambia’da Banjul- Barra körfez sınırı üzerinde araç ve yolcu geçişleri için süratli feribot nakliyeciliğinde kıymetli bir fırsat bulunuyor. Bölgede Banjul-Barra ortasında devreye alınacak süratli feribot sınırı için yapılacak yeni bir liman, iskele ve ayrıyeten marina tipi bir alışveriş merkezi yatırımı konusunda çalışmalarımız sürüyor. Ana küme şirketimiz Negmar vasıtasıyla başlanmış olan proje fizibilite, yatırım çalışmalarını Narlı Feribot olarak devam ettirerek sonuçlandırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir