Kars Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Bakan Kurum, Gaziantep’te depremzedeleri ziyaret etti

Bakan Kurum, Gaziantep’te depremzedeleri ziyaret etti

SoleKinG SoleKinG -
12 0

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, zelzele felaketinden etkilenen Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerindeki tamamlanan ve üretimi devam eden yığma yapılar, konteyner kentler ve prefabrik meskenlerde incelemelerde bulundu. Depremzedelerin muhtaçlıklarının giderilmesi için yetkililere talimat veren Bakan Kurum’a depremzede bir bayan, “Allah sizden razı olsun. Kurban olayım sizi yaratan Allah’a” diyerek alnından öptü.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut Yönetimi Başkanlığı (TOKİ), Emlak Konut ve özel kesim eliyle yürütülen çalışmalar kapsamında tamamlanan ve üretimi devam eden yığma yapılar, konteyner kentler, prefabrik konutlar ve günlük hayatta gereksinim duyulan toplumsal donatıların kurulmasıyla birlikte hayat tekrar olağana dönmeye başladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, uyumunu yürüttüğü Gaziantep’teki sarsıntı çalışmaları kapsamında İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde incelemelerde bulundu. Bakan Kurum, bölgede kurulan konteyner kentlerin içerisinde yer alan besin, toplumsal market ve giysi, erkek kuaförü, bayan kuaförü, anaokulu, oyun parkı, basketbol alanı ve mescitleri tek tek gezerek yetkililerden bilgi aldı.

“Depremzedelerin gereksinimlerini dinledi”

İslahiye’de konteyner kente yerleşen depremzedeleri ziyaret eden Bakan Kurum, çocukların eğitimi için kurulan alanı inceledikten sonra sabahları ilkokul, öğlenden sonra ise ortaokul öğrencilerine yönelik eğitim verecek prefabrik sınıfları gezdi.

Bakan Kurum, beraberinde kendisine eşlik eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin ile birlikte prefabrik meskene yerleşen Ayşe Alan ile görüştü. “Allah sizlerden razı olsun” diyen Ayşe Alan’a Bakan Kurum ise, “Allah sizlerden razı olsun teyze. Çok geçmiş olsun, başımız sağ olsun.” temennisinde bulundu.

Konteynerde kalan depremzede bir bayan ise Bakan Kurum’a “Allah sizden, hepinizden razı olsun. Kurban olayım sizi yaratan Allah’a” diyerek alnından öptü. Bakan Kurum’da, “Allah sizlerden razı olsun, başımız sağ olsun, hepimize geçmiş olsun.” diye depremzede bayanı teselli etti.

Bakan Kurum, armağanlar dağıttığı çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirirken tekrar bu alanda askerlerin kurduğu çamaşır ve kurutma makinelerini inceledi, yetkililerden gerekli olan başka gereksinimlerinde giderilmesi talimatını verdi. 

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir