Kars Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Türkiye, İsrail’in Nablus’a düzenlediği kanlı baskını “şiddetle” kınadı

Türkiye, İsrail’in Nablus’a düzenlediği kanlı baskını “şiddetle” kınadı

SoleKinG SoleKinG -
9 0

İsrail, işgal altındaki Nablus’ta katliam yaptı: Çok sayıda meyyit ve yaralı var

Bakanlık, mevzuya ait yaptığı yazılı açıklamada, İsrail kuvvetlerince Batı Şeria’daki Nablus kentinde düzenlenen akın sonucunda ortalarında yaşlı ve sivillerin de bulunduğu en az 10 Filistinlinin hayatını kaybetmesi ve 100’den fazla kişinin yaralanmasına “şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz” tabiriyle reaksiyonda bulundu.

SALDIRILAR DERHAL DURDURULMALI

Bölgede bir şiddet sarmalının önüne geçilebilmesi için İsrail makamlarının bu cins atakları ve provokasyonları hızla durdurmasının kural olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Baskında hayatını kaybeden Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, Filistin devleti ve halkına başsağlığı diliyoruz.”

Filistin Sıhhat Bakanlığı, İsrail ordusunun, Batı Şeria’nın kuzeyindeki Nablus kentine düzenlediği baskında 10 Filistinlinin öldürüldüğünü, 100’den fazla kişinin yaralandığını açıklamıştı.

Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü Nebil Ebu Rudeyne, “işgal güçlerinin, Nablus’a yönelik devam eden saldırısını” kınamıştı.

Ebu Rudeyne, ABD idaresinden Filistin halkına yönelik işlenen cürümleri ve devam eden akınları durdurması için ivedilikle harekete geçmesi ve faal halde İsrail hükümetine baskı yapması davetinde bulunmuştu.

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir