Kars Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. MÜSİAD’dan 2 bin konteynerlik hayat alanı

MÜSİAD’dan 2 bin konteynerlik hayat alanı

SoleKinG SoleKinG -
12 0

Müstakil Endüstrici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şube Lideri Alparslan Şenocak, genel merkezlerinin Türkiye çapında tüm şubelerini kapsayacak biçimde başlattığı çalışmayla, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine 2 bin konteynerden oluşan hayat alanı inşa edileceğini bildirdi.

Dernek tarafından yapılan açıklamada, değerlendirmelerine yer verilen Şenocak, MÜSİAD ve şubeleri olarak 11 ili etkileyen sarsıntının yaralarının sarılması ismine birinci günden itibaren aralıksız çalıştıklarını belirtti. Şenocak, afetten etkilenen vilayetlerdeki şube liderleri ile daima irtibatta olarak bölge halkının yiyecek, içecek, giyecek ve ısınma üzere tüm muhtaçlıklarını karşılayacak materyallerin AFAD koordinatörlüğünde bölgeye gönderildiğini anlattı.

Depremin getirdiği büyük yıkımın akabinde bölge halkının en değerli gereksinimlerinden birinin barınma olduğunu vurgulayan Şenocak, şunları kaydetti:

“Genel merkezimiz, devletimizin bölgeye kazandıracağı zelzele konutlarının üretimi tamamlanana kadar depremzede vatandaşlarımızın barınma gereksinimlerinin mümkün olduğunca konforlu bir biçimde karşılanabilmesi için kıymetli bir çalışmayı hayata geçiriyor. İçişleri Bakanlığımız ve genel merkezimizin talepleri doğrultusunda Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine 2 bin konteynerden oluşan bir ömür alanı kurmayı planlıyoruz. Konteyner kentimizi nisan ayından itibaren etap etap tamamlamayı hedefliyoruz.”

Şenocak, 8 bin kişinin süreksiz barınma gereksiniminin karşılanacağı hayat alanındaki 2’şer odalı 21 metrekarelik konteynerlerin, içinde mutfak, banyo ve tuvalet olacak halde tasarlandığını aktararak, “Geçici ömür alanlarımızın içinde beyaz eşya, koltuk ve masa, mutfak eşyaları, ısıtma sistemi üzere günlük hayatın olmazsa olmazı tüm nesneler ve sıcak su bulunacak. Tıpkı vakitte inşa etmeyi planladığımız hayat alanımızda altyapı ve etraf düzenlemesi çalışmalarının yanı sıra sıhhat ocağı ve kreş üzere toplumsal donatı alanları ile idari hizmet binaları da yer alacak.” sözlerini kullandı.

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir