Kars Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Apple yeni Iphone’ların ram ölçüsünü yükseltecek

Apple yeni Iphone’ların ram ölçüsünü yükseltecek

SoleKinG SoleKinG -
14 0

Rekabetin süratle devam ettiği akıllı telefon dünyasında firmalar birbirlerine üstünlük sağlayabilmek için ağır bir uğraş sarf ediyor. Bilhassa de teknoloji şirketlerinin üretmiş olduğu en gelişmiş taşınabilir aygıt yazılımları olan Android ve Ios ortasındaki rekabet, gözle görülmeye paha bir seyirde ilerliyor.

Mobil teknoloji firmaları birbirleriyle her ne kadar yazılım konusunda yarışsa da yarışın asıl gerçekleştiği alan eserlerin donanımı üzerinedir. Android ve ios dünyalarında yer alan taşınabilir telefonların donanım özelliklerine baktığımızda, ortadaki çabayı daha net bir biçimde görebilmekteyiz. Şu ana kadar android aygıtların ram ölçüsü en fazla 12GB ile 16GB ortasında değişirken, Ios tarafında ise bu durum şu an için en fazla 6GB sonundadır.

IPHONE 15 PRO SERİSİ İLE RAM ÖLÇÜSÜ ARTIYOR

İphone 14 Pro Max ile en fazla 6GB kullanan Apple, İphone 15’in pro modellerinde ram ölçüsünü 8GB’a çıkarmayı düşünüyor. Apple, 2023 yılı iphone modelleri için arttırdığı ram ölçüsüyle birlikte bellek özelliklerini de yükseltecek. Kullanıcıların satın alacakları son model aygıtta en sağlam performansı deneyimleyebilmeleri için LPDDR5 RAM serisinden LPDDR5X serisine geçilecek. Böylece ram ölçüsünün artması ile birlikte sürat ölçüsü da artmış olacak.

YENİ IPHONE MODELİNİN REENDER İMGELERİ İNTERNETE SIZDI

Apple, yeni modellerinde kullanacağı 8GB RAM ile birlikte, donanım özelliklerinin yazılım ile daha güzel bir formda entegre olmasını sağlayıp performansı arttıracak. Firmanın pro modlleriyle birlikte üreteceği İphone 15 ve İphone 15 Plus’ın bu değişiklikten yararlanamayacağı ve mevcut özelliklerini koruyacağı tarafında bilgiler bulunmakta.

İphone 15 ‘in reender imgeleri kısa bir mühlet evvel paylaşılmıştı. Yeni duyumlara nazaran Apple birinci kez İphone 5 ile kullandığı Lightning şarj girişi yerine USB-C şarj girişini kullanacak. Ayrıyeten metal çerçevenin yan kısımlarında kavisli bir dizaynın kullanılacağı da söylenmekte.

KAYNAK: HABER7

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir