Kars Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Kılıçdaroğlu yeni görüntü paylaştı: İktidar, beşerler molozlar altında can çekişirken seçim telaşına düştü

Kılıçdaroğlu yeni görüntü paylaştı: İktidar, beşerler molozlar altında can çekişirken seçim telaşına düştü

SoleKinG SoleKinG -
15 0

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “27 dakika sonra burada buluşalım.” duyurusunun akabinde Twitter hesabından görüntü yayımladı. Görüntüde CHP önderi Kılıçdaroğlu, iktidara sert sözlerle yüklendi. İktidarın zelzele periyodunda seçim stratejisi telaşına düştüğünü söyleyen Kılıçdaroğlu, barınma hakkı üzerinden insanların tehdit edildiğini savundu

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Bu akşam size birkaç bahiste seslenme muhtaçlığı duydum. Affınıza sığınarak, birkaç dakikanızı alacağım. Çok sıkıntı bir vakit sürecinden geçiyoruz. Ve hepimiz acımızı farklı formlarda yaşıyoruz. Günlerdir sarsıntısı konuşuyoruz. Sarsıntıyla yatıyoruz, sarsıntıyla kalkıyoruz. Aklımız daima bölgede. Yanlışsız düzgün uyuyamıyoruz.

“SARAYLAR MÜTEVAZI LOKMALARIMIZI BOĞAZIMIZA DİZDİLER”

Boğazımızdan geçen her lokmanın vicdan azabını çekiyoruz. Lokma ya lokma… Saraylılar mütevazı lokmalarımızı boğazımıza dizdiler. İçimizde çok fazla acı birikti. Bir insanın kaldıramayacağı kadar acı. Lakin ne vakit işler daha berbata gidemez diye düşünsek, daha da berbata gidebileceğini her yıl bize gösterdiler… Bugün kaybettiklerimiz için kederliyiz.

“ÜLKE, RUHSAL OLARAK O ENKAZIN ALTINDA KALDI”

Ama açık konuşalım; sevdiklerimiz için de çok telaşlıyız. ‘Ya daha da berbatı olursa’ diye düşünüp duruyoruz.. Evet, 84 milyonluk koca bir ülke, ruhsal olarak o enkazın altında kaldı. Bakın unutuyoruz lakin günlerdir bu yaşadığımız felaketin yükünü küçük çocuklarımızın omuzlarına da yükledik. Anne babalarının düştüğü hali gördüler, onların çaresizliğini gördüler. Genç anne ve babalara sesleniyorum; biliyorum, çok sıkıntı. Başta yapamadık fakat en azından bu saatten sonra çocuklarımızın yanında ne konuştuğumuza, ne izlediğimize dikkat etmemiz lazım ki onların taze zihinlerinde daha büyük yaralar açmayalım.

“İKTİDAR SEÇİM STRATEJİSİNİN TELAŞINA DÜŞTÜ”

Peki bütün bunlar olurken, Saraylılar ve karanlık propaganda başkanlığı ne yaptı? Ben söyleyeyim; oturup seçim kampanyasını nasıl değiştireceğini düşündü. 20 yıldır sarsıntı konusunda hiçbir şey yapmayan bu iktidar, beşerler molozlar altında can çekişirken, yeniden acılardan siyasi rant devşirmenin, yani yeniden seçim stratejisinin telaşına düştü. Onlar konut pazarlama işine düştüler, zira sıkıntıları seçim. Türkiye Yüzyılı sloganından yüzyılın Felaketi sloganına geçişleri göz kırpma müddetinde oldu. Hiç de utanmadılar. Sarsıntının 19.gününde bu zevat çadır götüremedi.

“BARINMA HAKKI ÜZERİNDEN İNSANIMIZI TEHDİT EDİYORLAR”

Derinden bölünmüş bir ülkede yaşıyoruz. İnsanları konut vaadi manzarası altında tehdit ediyorlar. ‘Biz gidersek, bize 1 sene daha vermezseniz evsiz kalırsınız’ diyorlar. Palavra söylüyorlar. Barınma hakkı üzerinden insanımızı tehdit ediyorlar.

“ERDOĞAN İKİ BETON DÖKECEK BİTECEK Mİ?”

Bu saatten sonra korkmamız gereken tek şey korkmanın kendisidir. Kimse korkmaya teslim olmamalıdır. Kimse sizi barınma hakkı üzerinden tehdit edemez. Tabi ki konutlar yapılacak, sarsıntıda evsiz kalan her vatandaşımız konutuna kavuşacak. Molozların altında binlerce aile kaldı. Erdoğan iki beton dökecek bitecek mi? Gelecek kuşaklar için inşa edilen Türkiye’nin bu olmasına müsaade mi vereceğiz? Asla. Evvel ölün, saray her hususta sınıfta kalsın, sonra bu beceriksizler beton döksün bitsin. Milletimizi barınma ile tehdit edecek kadar aciz bir duruma sürüklemelerine müsaade vermeyeceğiz. Bu aziz milleti acizliğe teslim edemeyecekler.

“YEPYENİ BİR YÜZYILA YELKEN AÇACAĞIZ”

Dünyanın öbür ucuna gittim, bilim insanları ile bunun için buluştum. Dünyanın en büyük yatırım fonları ile çalışma toplantıları yaptım. Kimse aziz milletime aciz muamelesi yapmasın diye. Alanında öncü yüzlerce bilim insanımızdan büyük bir konsey kurdum. Sizi en temel hakkınız üzerinden kimse tehdit edemesin diye yaptım. Ülkemizi bu acı, depresyon sarmalından çıkarıp orijinal bir yüzyıla yelken açacağız.

“HAK ETTİKLERİNİZİ ALACAKSINIZ”

Bu çürümüş sistemi çöpe atmak için yozlaşmış ne varsa söküp atacağız. Bin odalı saraylarından barınma hakkı ile milletimizi tehdit etmelerine müsaade vermeyeceğim. Bu şantajlarına bu onurlu millet pabuç bırakmayacak. Dünyanın en yeterli grubu çalışıyor. Türkiye bizi bekliyor. Birlikte yapacak çok işimiz var. Barınmadan çok daha uygununu hak ediyorsunuz ve hak ettiklerinizi alacaksınız.”

Kaynak: Haberler.com

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir