Kars Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Hakan Demir: Öne geçeceğimiz yerde geriye düştük

Hakan Demir: Öne geçeceğimiz yerde geriye düştük

SoleKinG SoleKinG -
10 0

Hakan Demir, ulusal grubun FIBA 2023 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 2. Tıp I Kümesi’nde Letonya’ya 83-74 mağlup olduğu maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, iki haftadır ülke olarak büyük ıstırap yaşadıklarını söyledi.

Acı bir olayın yaşandığını ve tesirlerinin devam ettiğini belirten Demir, “Bunun gölgesinde basketbol oynamak, spor yapmak, idman yapmak, idman yaptırmak bunlar kolay değil lakin yapmamız, oynamamız gereken maçlar vardı. Hasebiyle bu maçları oynamak için oyuncular buraya geldiler. Yeterli bir halde çalıştılar ve bugün de bence uğraş tarafından sonuna kadar uğraş ettiler. Maçı bırakmadılar. Maça giren, çıkan herkes elinden geleni yaptı.” diye konuştu.

Demir, Letonya ekibinin deneyimli oyunculardan oluştuğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Uzun vakittir birlikte oynuyorlar. As oyuncuları burada olmamakla birlikte ekibin uzun oyuncuları buradaydı. Sonuçta üçüncü dönem hariç bence onlarla başa baş oynadık fakat üçüncü dönemde bir anlık, bir tane yanılgımız, top kaybı yaptığımız anda onları yakalayıp öne geçeceğimiz yerde 8 sayı geriye düştük. Orada 8 sayı geriye düştükten sonra da maalesef yakalamak kolay olmadı.”

 Yiğit Arslan: “Biz hepimiz Türk milleti olarak yardım etmeye çalışıyoruz”

Milli grup oyuncularından Yiğit Arslan ise basketbol konuşacak durumda olmadıklarını söyledi.

Depremden etkilenenleri eski ömürlerine döndürmeye çalışacaklarını söz eden Yiğit, şöyle konuştu:

“Orada bunları yaşayan insanlara Allah’tan sabır diliyorum. Vefat eden herkese Allah’tan rahmet diliyorum. Biz hepimiz Türk milleti olarak yardım etmeye çalışıyoruz. Buraya da bugün basketbol federasyonumuzla birlikte gelen herkes bir bağış olarak dayanaklarımızı oraya gidiyor. O da hoş bir şey. Biz bunu devam ettireceğiz daima birlikte. Orayı çok daha hoş bir formda eski hayatlarına döndürmeye çalışacağız.”

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir