Kars Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Ülkemizde Yaşanan Deprem İçin İspanya’lı Sporcular Harekete Geçti

Ülkemizde Yaşanan Deprem İçin İspanya’lı Sporcular Harekete Geçti

SoleKinG SoleKinG -
14 0

İspanya’nın doğusundaki Crevillent Belediyesi ve eski futbolcu Juanfran Torres’in teşebbüsüyle organize edilecek bir futbol turnuvasından elde edilecek gelirin Türkiye’de depremzedelere bağışlanacağı açıklandı.

“Finetwork Crevillent Cup” ismiyle düzenlenecek turnuvayla ilgili açıklama yapan Crevillent Belediyesinin spordan sorumlu meclis üyesi Marcelino Gimenez, “Türk halkının şu anda yaşadığı acil insani gereksinimlere bir nebze olsun bizim de katkımızın olmasından büyük gurur duyuyoruz” dedi.

Gimenez, ortalarında Real Madrid, Barcelona, Real Betis, Valencia, Atletico Madrid’in de olduğu toplamda 13 kulübün iştirak edeceği turnuvaya 8-11 yaş ortasındaki kadroların katılacağını ve turnuvanın 31 Mart’ta başlayacağını tabir etti. Bağışın, AFAD aracılığıyla depremzedelere ulaştırılacağı bildirildi.

JUANFRAN: YAPABİLECEĞİM EN AZ ŞEYDİ

Diğer yandan eski futbolcu Juanfran da Atletico Madrid’de bir devir birlikte forma giydiği Arda Turan ve Emre Belözoğlu ile lider yardımcılığını yaptığı 3. lig kulübü Intercity’e transfer olan Emre Çolak’ın yer aldığı bir fotoğrafı toplumsal medya hesabından paylaşarak, “Bu bağış, Türk halkına duyduğum sevgi için yapabileceğim en az şeydi. Tüm dayanağım ve tüm teşvikim zelzelede etkilenenler ve bilhassa siz kardeşlerim için” diye yazdı.

Turnuvadan elde edilecek gelir birebir vakitte, kanserli çocuklara yardım için de kullanılacak. (AA)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir