Kars Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Twitter, ABD’li Senatör Mike Lee’nin hesabını askıya aldı

Twitter, ABD’li Senatör Mike Lee’nin hesabını askıya aldı

SoleKinG SoleKinG -
15 0

Utah Senatörü Lee, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şahsî hesabının askıya alındığını belirterek, “Twitter beni evvelce uyarmadı ve askıya almasına ait şimdi bir açıklama yapmadı” tabirini kullandı. Lee, grubunun ve kendisinin sorularına karşı Twitter’dan karşılık beklediklerini kaydetti.

Twitter, Lee’nin 697 bin takipçisi olan resmi hesabına rağmen 71 bin 500 takipçisinin bulunduğu ferdî hesabının neden askıya alındığına ait şimdi açıklama yapmadı. Senatör Lee, iki gün evvel şahsî hesabından yaptığı paylaşımda Japonya Başbakanı Kişida Fumio’nun hesabını etiketleyerek, Japonya’da tutuklu ABD askeri Ridge Alkonis’in hür bırakılmasını talep etmişti.

Lee, “Lütfen Teğmen Ridge Alkonis’i 48 saat içinde ABD Donanmasının nezaretine iade edin. Bunu yaparsanız, bu bahtsız olayı büsbütün unutmaya hazırım. Yapmazsanız SOFA (Kuvvetler Muahedesi Statüsü) hakkında hoşunuza gitmeyecek uzun bir sohbet dizisi yapacağız” sözlerini kullanmıştı.

Japonya’daki Yokosuka Deniz Üssü’nde vazifeli olan Ridge Alkonis’in, Fuji Dağı bölgesinde kullandığı araç, 29 Mayıs 2021’de bir restoranın otoparkına girmiş ve park edilmiş haldeki çok sayıda araca ve yayaya çarpmıştı. Kaza sonucu biri 85 öbür 54 yaşında olmak üzere iki Japon hayatını kaybetmişti.

Alkonis, ölümcül bir trafik kazasına neden olduğu gerekçesiyle Japon mahkemesince 3 yıl mahpus cezasına çarptırılmıştı. Ailesi, direksiyon başında şuurunu kaybettiği için “önlenemez bir kaza” yaptığını tez ettikleri Alkonis’in adil yargılanmadığını tez ediyor. Japon yetkililer ise Alkonis’in direksiyon başında uyuya kaldığını ve kendisine verilen cezanın emsal cürümler işleyenlere verilenlerle uyumlu olduğunu belirtiyor.

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir