Kars Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. İmamoğlu’nun “10 binlerce canımız hala göçük altında” kelamlarına reaksiyon yağdı

İmamoğlu’nun “10 binlerce canımız hala göçük altında” kelamlarına reaksiyon yağdı

SoleKinG SoleKinG -
14 0

İBB’nin İstanbul Kongre Merkezi’nde bugün düzenlediği “İstanbul Sarsıntı Seferberlik Planı” programında konuşan İmamoğlu “10 binlerce canımız hala göçük altındayken biz olağan hayatımızı sürdüremeyiz.” sözlerini kullandı.

Bu hafta Gaziantep’ten yayın yapan ÜLKE TV’den Mustafa Yıldız’ın moderatörlüğünü üstlendiği ‘5. Gün’ programında Gazeteci Murat Özer ve Dr. Tacettin Kutay skandal sözlerle ilgili reaksiyon gösterdi.

“BU NASIL BİR ZİHİN DÜNYASIDIR, NASIL BİR ÇARPITMA”

Gazeteci Murat Özer’in İmamoğlu’nun nahoş algı operasyonuna reaksiyonu şu halde;

Sayın İmamoğlu’nun tabirleri ortasında o denli bir kelam vardı ki bu kabul edilebilir bir şey değil. Bunu neye dayanarak söyledi bunu bilmemizin imkanı yok. Biliyorsunuz şu ana kadar tüm cenazeler tek tek parmak izi alınıyor, fotoğrafları çekiliyor, DNA örnekleri alınıyor ve ailelerine teslim ediliyor. Sahibi çıkmayan olursa da onlar numaralandırılarak onlar bu biçimde kayıt altına alınıp defnediliyor. Lakin Ekrem İmamoğlu şu anda enkasın altında 10 binlerce insanımızın olduğunu söz etti. Bunu anlayabilmenin imkanı yok. Bu nasıl bir zihin dünyasıdır, nasıl bir çarpıtmadır. 

“1999’DA DEVLETİN ÇÖKTÜĞÜNÜ GÖRDÜK”

1999 zelzelesinde kendi zihniyetiniz iktidardaydı ve devletin bütün kurumlarıyla çöktüğünü o gün gördük. Şu an resmi sayılara nazaran Adapazarı zelzelesinde vefat edenlerin sayısı 20 bin ancak bütün bölge halkı biliyor ki vefat edenlerin sayısı 40 binin üzerinde. Bütün yaralılar Cumhurbaşkanı Demirel geldiğinde de fotoğraflar ortada beşerler ağaçların altında kaldırımlarda ellerinde kollarında serum takılı kan revan içinde yerlerde yatıyorlardı. Devrin Başbakanı Bülent Ecevit geldiğinde de birebir halde görünüm buydu.

ASRIN FELAKETİNDE KENT HASTANELERİ, HAVALİMANLARI VE THY FARKI

Bugün 15 milyonu etkileyen zelzele bölgesinde tek bir yaralının dahi enkazın üzerinde bırakıldığını görmedik. Hepsi bu muhalefetin istemediği kent hastanelerine götürülüp tedavi ettirildi. Bu muhalefetin istemediği  AK Parti periyodunda kurulan 50’den fazla havalimanlarından THY ile 400 binden fazla depremzedeyi hala  tahliye etmeye devam ediyor. O açıdan gerçek bu. 

“AMAÇLARI DEVLETİN GÜVENİLİRLİĞİNİ SARSMAK”

Zaman vakit cenazelerimize ulaşacağız ancak bu sayıların 10 binlere ulaşmayacağını bölgede yıkılan binaların sayısından da gerçekte biliyoruz. Şuanda yapmak istedikleri şey devletin vermiş olduğu resmi bilgiyi tıpkı öbür bütün ögelerde olduğu üzere karalayıp devletin üzerindeki güvenilirliği sarsmaya çalışıyorlar. Devletin verdiği bilgilerin tamamı son derece hazırlanıyor, hastanelerden vefat raporları hazırlanıyor. Enkaz kaldırma faaliyetleri esnasında savcılarımız enkazın başına vazife yapıyor. 

“BU YAPTIKLARI BERBATLIKTAN UTANÇ DUYUYORUM”

Depremlerde ortaya atılan “tecavüz” üzere pek çok yakışıksız argümanlara da reaksiyon gösteren Özer “Bölgenin bir çocuğu olarak da söylüyorum. Bu yaptıkları berbatlıktan utanç duyuyorum. Nefret ediyorum ve bütün bölge halkının da Malatyalısının da Adıyamanlısının da, Urfalısının da, Maraşlısının da, Anteplisinin de en şiddetli bir halde bu adama reaksiyon göstermesini istiyorum. Zira bunlar tek değil. Bunlara reaksiyon vermeyince bunlar bu türlü cozuttular. Bir hafta evvel de öteki bir yerin sanayi odası lideri (Kocaeli Sanayi Odası Ayhan Zeytinoğlu) dedi ki “Bunlara sadaka verin, bunları şehirlerinize sokup da onlara iş vermeyin” dedi depremzedeler için. Derhal istifa etmeli. benim bölgemin beşerinin sen neyinden rahatsızsın. Kürt olmasından mı, Arap olmasından mı, Türkmen olmasından mı, Alevi olmasından mı, Sünni olmasından mı?” dedi.

KAYNAK: HABER7

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir