Kars Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Lider Erdoğan kendisine dua eden Çeşminaz Teyze’yi çadırında ziyaret etti

Lider Erdoğan kendisine dua eden Çeşminaz Teyze’yi çadırında ziyaret etti

SoleKinG SoleKinG -
11 0

Asrın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin akabinde afet bölgesindeki yaraların sarılması için devlet tüm üniteleriyle ağır bir çalışma gerçekleştiriyor.

Bu kapsamda Lider Recep Tayyip Erdoğan, 6 Şubat’taki sarsıntılardan etkilenen Hatay’ın Kırıkhan, Samandağ ve Defne ilçelerinde incelemelerde bulundu.

Erdoğan, Kırıkhan Stadyumu yanında kurulan çadır kente gelişinde vatandaşlar ve çocuklar tarafından karşılandı.

“ONA KUYU KAZANLAR KENDİLERİ KUYUYA DÜŞSÜN”

Geçtiğimiz gün afetzedelerle yakından ilgilenen Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın ziyaret ettiği Kırıkhan’daki çadır kentte yaşlı bir bayan ile olan diyaloğu kameralara yansımıştı.

Yaşlı teyzenin halini hatırını soran Koca his dolu anlar yaşadı. Yakın vakitte konutunu kaybeden zelzele mağduru yaşlı bayan Bakan Koca ve Lider Recep Tayyip Erdoğan’a, “Allah’ım başımızdan eksik etmesin. Ona kuyu kazanlar kuyuya kendileri düşsün. Liderimizi görsem çok sevinirim. O bizim babamız. İşi gücü rast gelsin.” kelamlarıyla dualar etmişti.

BAŞKAN ERDOĞAN ÇEŞMİNAZ TEYZE İLE BULUŞTU

Bugün kaldığı çadır kentte kalan Çeşminaz Teyze’yi ziyaret eden Erdoğan, Çeşminaz Teyze’nin kurulacak konteyner kente yerleştirilmesi için Sıhhat Bakanı Koca’ya talimat verdi.

Bakan Koca da, Twitter’daki hesabından Lider Erdoğan’ın, Çeşminaz Teyze’yi ziyaretinden manzaraları paylaşarak şu kelamları kaydetti:

“Dün Kırıkhan ziyaretimizde sohbet ettiğimiz Çeşminaz teyze, Cumhurbaşkanımızla görüşürse buna çok sevineceğini söylemişti. Bugün Sn. Cumhurbaşkanımızı çadırında ağırladı.”

Öte yandan İstanbul’dan getirdiği hediyeyi Çeşminaz Teyze’ye takdim eden Erdoğan, ziyaret ettiği çadırlardaki depremzedelerin aile, mesken, sıhhat ve çocukların eğitim durumlarına ait bilgi aldı, akabinde Samandağ’a geçti.

Burada da çadır kentte kalan depremzedeleri ziyaret eden Erdoğan, kendisine sevgi gösterisinde bulunan çocukları sevdi.

Erdoğan, Defne ilçesinde konteynerlerden oluşan sahra hastanesini ziyaret etti. Tedavi gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Erdoğan, çalışmalara ait tabipler ve Bakan Koca’dan bilgi aldı.

Başkan Erdoğan, Katar’dan gelen konteynerlerden kurulan Katar-Türkiye Kardeşlik Konteyner Kenti’nde de incelemelerde bulundu.

Konteyner kentte kalan küçük bir kız çocuğunun “Bizim meskenimiz yıkıldığı için buraya geldik.” kelamları üzerine Erdoğan, “Size yeni mesken yapacağız, oraya geçeceksiniz.” dedi.

Ziyaretlerde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun eşlik etti.

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir