Kars Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. İzmir esnafı CHP’ye isyan etti: Benden daha da oy alamazlar

İzmir esnafı CHP’ye isyan etti: Benden daha da oy alamazlar

SoleKinG SoleKinG -
8 0

İzmir Büyükşehir Belediyesinin projesi kapsamında Kemeraltı’nda tüm altyapı çizgileri etaplar halinde yenileniyor. Çalışmaların sürdürüldüğü cadde ve sokaklarda, havanın yağışlı olduğu günlerde su birikintileri oluşuyor.

Yollardan yaya olarak geçilememesi nedeniyle esnaf iş yapamamaktan şikayet ediyor. Kemeraltı esnafından 55 yaşındaki Yılmaz Akköy, Büyükşehir Belediyesince Dr. Faik Muhittin Adam Caddesi ile temaslı sokaklarda 4 aydır altyapı yenileme çalışmalarının yapıldığını belirtti.

“YAĞMURLU GÜNLERDE İŞYERLERİMİZİ AÇAMIYORUZ”

Çalışmaların tamamlanmaması hasebiyle yağmurlu günlerde iş yerlerini açamaz hale geldiklerini tabir eden Akköy, şöyle konuştu:

“4-5 ay evvel bir ince hafriyat yaptılar buraya. ‘Altyapı yapacağız’ dediler. Ses çıkarmadık. Ufaktan başladılar lakin buranın işi bitmedi. Sorun daha da büyüdü. Yağmur yağınca çamur oldu. Çamur olunca kimse geçmiyor. Elektrik kabloları açıkta. Kimse buradan ne malını geçirir oldu, ne bir şey yapar oldu.”“BU YAŞANILAN ŞEY REZİLLİK”

Taksi sürücüsü Duran Demirok, “Ben taksi sürücüsüyüm, yoldan geçemiyorum. Bu yaşanılan şey rezillik. Bir de bizden oy isteyecekler. Otomobiller yoldan geçemiyor, beşerler nasıl geçecek? Yağmur yağdığında yol bu hale geliyor, yağmur yağmadığında da toz toprak oluyor. Yetkililer bu yolu yapsın” derken, bölge esnafı Gökhan Selçuk ise, “CHP bizden oy istiyor lakin nasıl oy vereceğiz? Yol 3 aydır bu türlü. Verdiğimiz oya yazıklar olsun. Benden daha da oy alamazlar” kelamlarına yer verdi.

BİR AN EVVEL BİTSİN

Bölgede 38 yıldır esnaf olduğunu belirten Nihat Sivritepe de çalışmaların bir an evvel bitmesini istediklerini vurguladı. Herkesin şikayetçi olduğunu aktaran Sivritepe, “4 aydan beri burası bu türlü. Çamurdan, yağmurdan perişan halde her taraf. Koskoca Kemeraltı, İzmir’in göbeği. Bu pisliğin, çamurun kalkmasını istiyoruz.

Esnaf iş yapamıyor, gelen müşteri sokaktan içeri girmiyor. Çamurdan öbür bir şey yok.” sözlerini kullandı. Esnaf Halit Akgül ise “Her gün toz yutmaktan astım hastası olduk. Yani bu zahmet kâfi artık.” dedi.

YIL SONU BİTECEK

Büyükşehir Belediyesi, proje kapsamında bugüne kadar Dr. Faik Muhittin Adam Caddesi, 852, 866, 865. sokaklar ile Veysel Çıkmazı’nda pis su, yağmur suyu, içme suyu, aydınlatma ve elektrik altyapı çizgileri ile yol gövde kaplamalarının tamamlandığını bildirdi.

Yolların tarihi dokuya uygun olarak granit taşla kaplanacağı belirtilirken birinci ve ikinci etap çalışmalarının yıl sonunda tamamlanmasının planlandığı kaydedildi.

KAYNAK: SABAH

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir