Kars Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. TDV Bakü Türk Lisesinden Türkiye’ye manalı sarsıntı bağışı

TDV Bakü Türk Lisesinden Türkiye’ye manalı sarsıntı bağışı

SoleKinG SoleKinG -
14 0

Azerbaycan’daki Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Bakü Türk Lisesi, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen sarsıntı sonrasında yardım kampanyası düzenlendi. Başlatılan yardım kampanyasında toplanan yaklaşık 2 milyon TL’ye tekabül eden 178.200 Azerbaycan Manatı, zelzele yardımları için açılan hesaba aktarıldı.

Türkiye Diyanet Vakfı Bakü Türk Lisesi Müdürü Kadir Bektaşoğlu, “asrın felaketi” olarak nitelenen sarsıntı nedeniyle büyük hüzün duyduklarını belirtti. Bektaşoğlu, kardeş ülke Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Gardaş Türkiye’mizin başı sağ olsun, gardaşlığımız ebedi olsun” sözlerini kullandı.

Depremin yaralarının sarılmasına katkı sağlamak için TDV Bakü Türk Lisesinde bir yardım kampanyası başlattıklarını anlatan Bektaşoğlu, şunları söyledi:

“Gardaş ülke Türkiye’mizde meydana gelen büyük zelzele felaketi sonucunda ziyan görmüş kardeşlerimiz için az da olsa yardımcı olmak gayesiyle öğretmen, öğrenci, işçi, mezun ve velilerimizin iştiraki ile istekli olarak başlattığımız maddi yardım kampanyasına Türkiye Diyanet Vakfı Bakü Türk Lisesi ailemizin pahalı üyeleri büyük fedakârlık göstererek 1.974.046 TL (178.200 AZN) yardımda bulunmuş ve toplanılan yardım açılan zelzele hesabına yatırılmıştır.”

TDV Bakü Türk Lisesi, Azerbaycan’da 1994 yılında hayırseverlerin takviyeleriyle Türkiye Diyanet Vakfı tarafından kuruldu ve kısa müddette ülkenin en başarılı okullarından birisi haline geldi. 

KAYNAK: HABER7

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir