Kars Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Kılıçdaroğlu, zelzele bölgesinden canlı yayına bağlandı: 50 bin kişinin vefatından kim sorumlu?

Kılıçdaroğlu, zelzele bölgesinden canlı yayına bağlandı: 50 bin kişinin vefatından kim sorumlu?

SoleKinG SoleKinG -
9 0

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sarsıntının vurduğu Malatya’da temaslarda bulundu. Afetzede vatandaşlarla bir ortaya gelen Kılıçdaroğlu’nun geceyi Malatya’da çadırda geçireceği öğrenildi.

İKTİDARA YÜKLENDİ

Fox Tv yayınına kaldığı çadırdan bağlanan Kılıçdaroğlu, zelzele nedeniyle iktidarı sert sözlerle gaye aldı. 50 bine yakın vatandaşın zelzelede hayatını kaybettiğini belirten Kılıçdaroğlu, iktidarın sorumluluk almamasını eleştirdi.

“50 BİNE YAKIN KİŞİ ÖLDÜ, BİR ALLAH’IN KULU SORUMLULUK ALMADI”

Problemlerini anlatmaya çalışan depremzedelere gülerek karşılık verince reaksiyonların odağı haline gelen Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar’ın istifa etmesini olağan karşıladığını belirten Kılıçdaroğlu, “50 bine yakın insan öldü, kimse istifa etmedi, bari ben istifa edeyim deme faziletini göstermiştir. Bu fazileti ne sarayda, ne de sarayın bakanlarının hiçbirisinde görmedik. 50 bin kişi hayatını kaybetti, bir Allah’ın kulu sorumluluk almadı. 50 bin kişinin vefatından kim sorumlu?” sözlerini kullandı.

“BU KADAR HALKTAN KOPUK BİR İDARE OLABİLİR Mİ?”

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Ben AK Parti’nin devlet idaresinde şeffaflığın değil saklılığın temel alındığının farkındayım. Her vatandaşın ödediği verginin hesabını siyasal iktidar vermek zorundadır. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin kayısıları alması gerekir. Neden almıyorlar bilmiyorum. Mansur Lider protokol imzaladı. Bir ölçü kayısı alacak. Ankara’da belirli yerler ayıracak. Kira almayacak, satışlarını yapıp gelir elde edecek. Bu kolay tahlilin iktidarın aklına gelmemesine şaşırıyorum. Bu kadar halktan kopuk bir idare olabilir mi?

“SOSYAL DEVLETİN HAREKETE GEÇMESİ LAZIM”

Sosyal devletin harekete geçmesi lazım. Esnafa dükkan yapmak nedir Allah aşkına. Bize yer göstersinler biz 100-150 dükkanı 1 ayda teslim ederiz onlara. Kahramanmaraş’ta beşerler sokakta tezgah açmışlar. Çok kolay tahlilleri bile akıl edemeyen bir yapıyla karşı karşıyayız.

“MESELE BİNA YAPMAKLA BİTMİYOR, SIKINTI İNSAN”

Faizi yükseltmeleri tam bir facia. Kredi verecekseniz faiz almamanız gerekiyor. Hem ana parayı hem faizi silmek zorundasınız. Bunu yapmadığınız vakit bir kenti, iktisadını ayağa kaldıramazsınız. Akılcı bir siyaset değil. Akıl dışı bir siyaset. Bu, yönetemediklerini gösteriyor. Sıkıntı bina yapmakla bitmiyor, sorun insan.

“ADAMIN KONUTU YIKILMIŞ, SİZ FAİZİ ARTIRIYORSUNUZ”

Bunların tamamını değiştireceğiz, kâfi ya! Adamın meskeni, dükkanı yıkılmış, siz faizi artırıyorsunuz. Sıfır faizli kredi vereceğinize bunlardan para alıyorsunuz.

Kaynak: Haberler.com

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir