Kars Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Bungie, hilecilere karşı açtığı bir başka davada 4 milyon dolar kazandı

Bungie, hilecilere karşı açtığı bir başka davada 4 milyon dolar kazandı

SoleKinG SoleKinG -
9 0

Destiny 2‘nin yeni DLC’si Lightfall’un 28 Şubat’ta piyasaya sürülmesine sayılı günler kala geliştirici grup Bungie, hile satıcısı AimJunkies’e karşı açtığı davada 4.3 milyon dolar kazandı.

BUNGIE, HİLE DAVASINDAN 4 MİLYON DOLAR KAZANDI

Hile tersi yasal savaş yaklaşık iki yıldır devam ediyor. Bungie, birinci olarak Nisan 2021’de AimJunkies’e karşı dava açtı ve hile satıcısı AimJunkies’inhile yaparka telif hakkı maddelerini ihlal ettiğini söyledi.

Yabancı basına nazaran Dava, birinci olarak Mayıs 2021’de ABD Bölge Mahkemesi Yargıcının telif hakkı ihlallerini kanıtlamak için kâfi delil olmadığını söylemesi ile reddedildi. Bungie, yalnızca birkaç hafta sonra yeni bir dava açtı.

Bungie’nin geçtiğimiz haftalarda bir öteki hile satıcısı LaviCheats’e açtığı 6.7 milyon dolarlık davanın akabinde AimJunkies’e karşı açtığı davada 4.396.222 dolar kazandı.

Kamuya yayınlanan mahkeme evrakında ise şu kelamlara yer verildi:

Yargıç Cox, Davalıları tüm Tahkim Argümanlarında sorumlu buldu, tazminat ve ihtiyati önlem kararı verdi Makul avukatlık fiyatları ve uygun ihtiyati önlem lisanıyla ilgili daha fazla sunumun akabinde Yargıç Cox, 1 Şubat 2023’te Sonuncu Kararını verdi ve Bungie’nin talep ettiği kararı verdi. Fiyatlar ve masraflar ve ayrıyeten 31 Ocak 2023 tarihli Daimi Önlem kararı alındı. Bkz. Rava Decl., Exs. A, B. Davalıların Bungie’ye borçlu olduğu toplam karar fiyatı 4.396.222 $’dır. Tahkim kararı ve önlem kararı iptal edilmemiş, değiştirilmemiş yahut düzeltilmemiştir.

Kaynak: Haberler.com

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir