Kars Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Aslı Baykal’dan Millet İttifakı yorumu: En delikanlı Saadet Partisi’nin tabanı çıktı

Aslı Baykal’dan Millet İttifakı yorumu: En delikanlı Saadet Partisi’nin tabanı çıktı

SoleKinG SoleKinG -
9 0

Türkiye, 2023 yılında yapılacak seçimlere adım adım ilerliyor. Seçime iki aylık bir müddet kaldı. Siyasi partiler de çalışmalarına sürat vermiş durumda.

Cumhur İttifakı Erdoğan’ı, Millet İttifakı Kılıçdaroğlu’nu, Cet İttifakı Sinan Oğan’ı aday gösterirken, Muharrem İnce’nin ise Memleket Partisi’nin adayı olarak seçime girmesi bekleniyor.

“EN DELİKANLISI SAADET PARTİSİ’NİN TABANI ÇIKTI”

Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal’dan da Millet İttifakı’nı eleştiren paylaşımlar gelmeye devam ediyor. Baykal toplumsal medyadan yaptığı son paylaşımında, “En delikanlı Saadet Partisinin tabanı, gövdesi çıktı. Diğer herkes sus pus. Yine de bu anlamsız ittifakın sırf dorukta ve göz boyamaya yönelik olduğu, 2 parti ortasındaki gerçek ittifakı maskelediği yavaş yavaş ortaya çıkıyor, makyajlar dökülüyor” sözlerine yer verdi.

Baykal, paylaşımında Haymana Mutabakatı’nın yaptığı açıklamayı ima ederek şunları dedi:

“Saadet partisinin tabanını, gövdesini oluşturanlar; ‘Davamız kazanacağız avuntusuyla 3-5 vekilliğe peşkeş çekilmiştir’ dedi ve Saadet Partisi idaresinin Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına onay vermesi ile ilgili kararını tanımadığını kamuoyuna duyurdu.”

 

KAYNAK: HABER7

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir