Kars Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Akşener davet yapmıştı! İmamoğlu ve Mansur Yavaş kararını duyurdu!

Akşener davet yapmıştı! İmamoğlu ve Mansur Yavaş kararını duyurdu!

SoleKinG SoleKinG -
13 0

Millet İttifakı’nı oluşturan altılı masanın son toplantısından sonra GÜZEL Parti Genel Yönetim Heyeti bugün toplandı ve akabinde YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener kameraların karşısına geçti.

AKŞENER DAVET YAPMIŞTI!

YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Genel Yönetim Konseyi toplantısı sonrası yaptığı açıklamada “Noter masasına döndü” diyerek Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığını onaylamadığını belirterek Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’na davet yapmıştı.

İKİ İSİMDEN DAYANAK MESAJI

Ankara Büyükşehir Belediyesi Lideri Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekrem İmamoğlu Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına dayanak verdi.

YAVAŞ:  TIPKI ÇİZGİDEYİZ

Yavaş açıklamasında, ”Bugüne kadar yaptığımız açıklamalarda Genel Liderimiz Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun iradesi dışında hareket etmeyeceğimizi belirtmiştik. Birebir çizgideyiz. Temennimiz, Millet İttifakı’nın tüm paydaşlarıyla yoluna devam etmesidir.” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU DA KILIÇDAROĞLU’NA TAKVİYESİNİ DUYURDU

Ekrem İmamoğlu ise, ”Millet İttifakı halkımızın içinden geçtiği sıkıntı bir periyotta ağır bir sorumluluk alarak devleti faal ve demokratik, toplumu huzurlu ve varlıklı kılma iradesiyle kurulmuş bir siyasi birliktir. Milletimize çaresiz, umutsuz ve yalnız olmadıklarını göstereceklerine inanıyorum.CHP’nin öz evladı ve Millet İttifakı’nın Belediye Lideri olarak milletimizin dilek ettiği birlik içinde, ittifak masasında irademizi temsil eden Sayın Kılıçdaroğlu’nun ve Millet İttifakı’nın, eksilmeden çoğalarak büyüyeceğinden kuşkum yoktur.” dedi.

 

 

BAŞKANLAR GÖRÜŞECEK

UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener’in, altılı masanın cumhurbaşkanı adayı belirleme süreciyle ilgili açıklamalarının akabinde CHP’li büyükşehir belediye liderlerinin Ankara’ya hareket ettiği belirtildi.

Belediye liderlerinin cumartesi günü Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’ın konut sahipliğinde toplantı yapacakları öğrenildi.

Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Lütfü Savaş’ın, zelzeleyle ilgili çalışmalar nedeniyle toplantıya katılması beklenmiyor.

Öte yandan CHP Mahallî İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Beldesinden büyükşehrine kadar tüm belediye liderlerimizle birlikte, Genel Liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde geleceğe yürüyoruz. Azimli, kararlı ve umutluyuz. Daima birlikte çalışacak, daima bir arada kazanacağız.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber7

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir